LDPE, HDPE a ZIP sáčky

LDPE sáčky

LDPE sáčky s prívlastkom ´´igelitové´´  patria do skupiny obalových materiálov, ktoré chránia výrobky v nich uložené pred vysušením, navlhnutím, poškodením a ostatnými  vonkajšími vplyvmi. Štandardne sa LDPE sáčky a vrecia vyrábajú v transparentnom prevedení s hrúbkou od 20 my až do 200 my a na požiadavku zákazníkov aj vo farebnom prevedení, prípadne s potlačou.

HDPE sáčky

HDPE sáčky s prívlastkom ´´mikroténové´´  sú neodmysliteľnou súčasťou potravinárskeho priemyslu, v ktorom majú dôležitú úlohu pri balení výrobkov a tiež prispievajú k ich ochrane. Z HDPE fólie sa vyrábajú sáčky, tašky a prírezy. Na základe požiadavky zákazníka sa HDPE sáčky vyhotovujú v rôznych prevedeniach a rozmeroch. HDPE sáčky sú v porovnaní s LDPE sáčkami prehľadnejšie, majú matnejší povrch a vyššiu tepelnú odolnosť (od -50°C až do 110°C). Sú 100 % recyklovateľné.

ZIP sáčky

Sú rýchlo a ľahko uzatvárateľné, vode odolné sáčky vyrobené z polyetylénovej fólie. Slúžia hlavne na uskladnenie drobného sortimentu. Obsahujú takzvaný ´´zips´´, vďaka ktorému  je možné zip sáčok kedykoľvek otvoriť a následne tlakom prstov zavrieť. Takto uzavreté zip sáčky dokonale chránia výrobok, ktorý je v nich uložený proti vonkajším vplyvom, ako je prach, rôzne baktérie či iné nečistoty. Zip sáčky sa vyrábajú v štandardných rozmeroch, ale aj na špeciálne požiadavky zákazníka.